Извиткани переци со морска сол, мед и гвакамоле

Состојки:

  • авокадо 2
  • пченка 100гр
  • домати 100гр
  • лимета
  • црвен кромид 1/2
  • магдонос
  • сол

НАПРАВЕНО СО НЕВЕРОЈАТНИОТ

1-twist-salt-honey

Промени го јазикот::