FLATS---BW-SESAME

180 g / 80 g
new XXL 300 g!

  • Веганско

  • Тенко и крцкаво

  • Печено не пржено

Не само ужинка, туку и дел од вкусен рецепт!

Рамни переци со црн и бел сусам и димен лосос

Види го овој рецепт!

РАМНИ ПЕРЕЦИ СО

ЦРН И БЕЛ СУСАМ

Уживајте во овие неверојатно тенки переци, посипани со црн и бел сусам за извонредна крцкавост и неодоливо вкусно искуство. Семето од сусам е богато со протеини, витамини, минерали и антиоксиданси.

FLATS---BW-SESAME

Состав:

Бело пченично брашно, растително масло (семе од репка, сончоглед- во различни пропорции), бел и црн сусам 7,5%, шеќер, екстракт од јачменов слад, морска сол, емулгатор: соја лецитин; средство за нараснување: натриум бикарбонат; антиоксиданс: екстракт од рузмарин. Може да содржи траги од сенф.

Нутритивни вредности:

Средни нутритивни вредности на 100г
Енергетска вредност 1832Кј/435кцал
Масти 13 rp

од кои заситени масни киселини

1.5 rp
Јаглехидрати 67 rp
од кои шеќери 5.6 rp
Влакна 3.20 rp
Протеини 10 rp
Сол 2.4 rp

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ И

Промени го јазикот::