160 g / 70 g
new XXL 270 g!

  • Вегетаријанско

  • Тенко и крцкаво

  • Печено не пржено

Не само ужинка, туку и дел од
вкусен рецепт!

Рамни переци со вкус на мед, сенф и кромид и лут салса сос

Види го овој рецепт!

РАМНИ ПЕРЕЦИ СО ВКУС НА МЕД, СЕНФ И КРОМИД

Уживајте во оваа примамлива слатка и кисела комбинација на рамни переци од мед, сенф и кромид

Состав:

Бело пченично брашно, растително масло (семе од репка, сончоглед – во различни пропорции), мед,зачин од сенф и кромид 6% (кромид 21%, малтодекстрин, шеќер, природна арома (содржи сенф), сол,мед 7%, семки од синап 3,8% , соја сос во прав (малтодекстрин, сол, зрна од соја, пченица, вода), власец, закиселувач: лимонска киселина; екстракт од квасец, средства против стврднување: калциум фосфат,силициум диоксид; сончогледово масло, екстракт од пиперка; антиоксиданс: екстракт од рузмарин), шеќер, екстракт од јачменов слад, морска сол, средство за нараснување: натриум бикарбонат; емулгатор: соја лецитин; антиоксиданс: екстракт од рузмарин. Може да содржи траги од сусам.

Нутритивни вредности:

Средни нутритивни вредности на 100г
Енергетска вредност 1874Кј/445кцал
Масти 14 rp

од кои заситени масни киселини

1.3 rp
Јаглехидрати 70 rp
од кои шеќери 7.8 rp
Протеини 8.9 rp
Сол 2.2 rp

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ И

Промени го јазикот: