1-PIECES-HONEY
  • Печено не пржено

  • Експлозивен вкус

ПАРЧИЊА ОД ПЕРЕЦИ СО МЕД, СЕНФ И КРОМИД

Пробајте ги нашите експлозивни парчиња од переци со мед, сенф и кромид, намерно скршени за најдобро да ги апсорбираат вкусовите

1-PIECES-HONEY

Состав:

Бело пченично брашно, растително масло (семе од репка), зачинието со мед, сенф и кромид 10% (декстроза, шеќер, зачин: сенф (12,5%), куркума; сол, малтодекстрин, мед во прав (10%), кромид во прав (10%) , оцет во прав, закиселувач: лимонска киселина; меласа во прав, арома), шеќер, кисело тесто,морска сол, екстракт од јачменов слад, квасец, антиоксиданс: екстракт од рузмарин. Може да содржи траги од сусам и млеко.

Нутритивни вредности:

Средни нутритивни вредности на 100г
Енергетска вредност 2115кј/505кцал
Масти 25 rp

од кои заситени масни киселини

1.8 rp
Јаглехидрати 62 rp
од кои шеќери 7 rp
Протеини 8.8 rp
Сол 1.2 rp

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ И

Промени го јазикот: